Zdravá výživa

Katalog Životní styl a zdraví

Atopický ekzém, Alergie * Astma

MUDr. Judita Hofhanzlová – Calendula, o.s.

Atopický ekzém * Alergie * Astma

Zkušená lékařka, klasická homeopatka a poradkyně životního stylu na cestě ke zdraví v knize uvádí příčiny a pozadí vzniku alergických reakcí, různé možnosti přírodní léčby a dále postupy zevního ošetřování atopického ekzému. Součástí knihy je i léčba zdravou výživou včetně receptů a výčtu vhodných a nevhodných potravin pro děti i dospělé.

Koupit

211 Kč 172 stran, brož
ISBN 978-80-903971-1-8

Štíhlá linie. Zdravé srdce         ZHUBNĚTE! VAŘTE BEZ CHOLESTEROLU!

MUDr. Peter Horan

Štíhlá linie. Zdravé srdce
ZHUBNĚTE! VAŘTE BEZ CHOLESTEROLU!

Chcete zhubnout? Máte problémy s vysokým cholesterolem v krvi? Pak je kniha určena právě vám. Zkušený lékař výživář vás provede změnou životního stylu a stravovacích zvyklostí a předloží vám plnohodnotný redukční a nízkocholesterolový jídelníček. Kniha obsahuje přes 350 nízkokalorických receptů téměř bez cholesterolu, u každého receptu je vypočtena energie a obsah cholesterolu.

Koupit

110 Kč 188 stran, brož
ISBN 978-80-85936-59-9

Alternativy k antibiotikům

Dr. John McKenna

Alternativy k antibiotikům

Rezistence vůči antibiotikům se stala vážným problémem. Lékař, dlouhodobě se zabývající touto problematikou, doporučuje rozumnější přístup k léčbě infekcí antibiotiky. Nabízí osvědčené přírodní prostředky na posílení organizmu a imunitního systému. Kapitoly pojednávají o dětských infekcích, přírodních prostředcích, léčbě výživou, vlivu stresu, homeopatii aj. Příručka by neměla chybět v rodinné knihovničce. Překlad z angličtiny.

Koupit

110 Kč 176 stran, brož
ISBN 978-80-85936-39-9

Léčebná výživa při běžných onemocněních

Dr. Penny Stanwayová

Léčebná výživa při běžných onemocněních

V knize britské lékařky najdete vědecky ověřená výživová doporučení, která usnadní léčbu více než 70 běžných onemocnění. U každé nemoci je uvedeno, co nám chybí a čím danou složku potravy doplnit. Přehledné tabulky poslouží pro rychlou orientaci. Kniha by měla být v každé rodinné knihovničce. Překlad z angličtiny.

Koupit

149 Kč 96 stran, brož
ISBN 80-85936-14-3

Výživa a rakovina         Prevence pro každého

MUDr. Ondřej Šeda

Výživa a rakovina
Prevence pro každého

Útlá brožurka srozumitelně informuje o nebezpečných i ochranných potravinách, správné úpravě pokrmů, výběru potravin. Stručně pojednává o onkologické prevenci a imunostimulaci přírodními prostředky.

Koupit

17 Kč 32 stran, brož
ISBN 80-900140-7-0

Pavla Momčilová

Ovládněte své
HORMONY JÍDLEM

NOVINKA

Akutní klimakterický syndrom?
Riziko osteoporózy v postmenopauze?
Kardiovaskulární onemocnění?
Zkuste to ovládnout jídelníčkem s FYTOESTROGENY už dnes.
Zdravé potraviny s fytoestrogeny pomáhají všem a v každém věku.

Koupit

249 Kč 128 stran, brož s klopou
ISBN 978-80-85936-72-8

Pavla Momčilová

JEN ZA +/– 100 KALORIÍ

NOVINKA

Změna stravovacích návyků je to tajemství, které vás dovede ke ztrátě přebytečných kilogramů. S námi nemusíte striktně sledovat kalorie, ale naučíte se správně jíst. Recepty jsou jen za +/- 100 kcal na porci, a to bez vážení a počítávání. Plnobarevná publikace, krásné obrázky výborných jídel středomořské kuchyně.

Koupit

189 Kč 64 stran, brož
ISBN 978-80-85936-71-1

Pavla Momčilová

KVÁSKOVÝ CHLEBA
Kváskomanie v Čechách a na Moravě

NOVINKA

Kváskový chleba a živý chlebový kvas jsou v poslední době hitem zvláště mezi mladými. Přední odbornice na zdravou výživu a zdravé vaření a pečení v knize sebrala své více než třicetileté zkušenosti s pečením kváskového chleba. Najdete zde mnoho „kváskových“ rad a fíglů, uděláte si domácí kvas, naučíte se péci zdařilý kváskový chleba, pochopíte taje vícestupňového vedení kvasu a těst, najdete zde blok vad a jejich odstranění, příklady fungujících receptur na kváskový chleba, recepty na další využití kvásku v kuchyni i na zhodnocení zbylého chleba.
Kniha je „biblí“ pro každého mistra domácího pečení.

Koupit

199 Kč 120 stran, brož
ISBN 978-80-85936-70-4