Zdravá výživa

O nás

Nakladatelství MEDICA PUBLISHING založila v r. 1990 Pavla Momčilová, nejprve pod svým vlastním jménem. Majitelka nakladatelství je jednou z prvních průkopnic zdravé výživy u nás. Již za hluboké totality pracovala v klubu Přátelé přírodní výživy, tehdy jediné úředně „povolené“ organizace, zabývající se zdravou výživou v ČSSR. V roce 1989 napsala svoji první kuchařku (Stručná celozrnná kuchařka) a vydala ji vlastním nákladem. Obrovský zájem o tento první český titul o zdravém vaření byl impulzem k založení nakladatelství.

Pavla Momčilová dosud napsala a vydala přes 40 autorských titulů, věnuje se poradenství, publikuje v magazínech, vystupuje v pořadech ČT a všude propaguje rozumnou a chutnou zdravou výživu pro děti i celou českou veřejnost. Důležitým milníkem v její práci bylo a je studium tradiční čínské medicíny a je jedním z prvních členů Česko-slovenské sinobiologické společnosti. Absolvovala rekvalifikaci na škole společného stravování a vzdělání si stále rozšiřuje v odborných kurzech, seminářích, ve Společnosti pro výživu a spoluprací a konzultacemi s lékaři - výživáři a nutričními terapeuty.

Knihy o výživě dětí a dospělých a kuchařky zdravé výživy jsou nejen z pera nakladatelky. Autory jsou také zkušení lékaři a nutriční terapeuti, známí kuchaři a znalci zdravého stravování z ČR i ze zahraničí. Redakční, korektorské, grafické, PR a další aktivity zajišťuje nakladatelství externími spolupracovníky.

V nakladatelství MEDICA PUBLISHING vychází již téměř 20 let ucelená zdravotnická edice DIETA. Vysoká odborná hodnota edice je garantována autory, kteří jsou předními odborníky z významných zdravotnických pracovišť (IKEM Praha, VFN Praha, Thomayerova FN Praha, FN Hradec Králové).

Výsledky práce Pavly Momčilové a jejího nakladatelství využívá hlavně mladá generace, v novém tisíciletí je to ale i střední generace, která se stále více stará o své zdraví a přemýšlí, jak si udržet dobrou kondici a výkonnost i do pozdního věku.

Pavla Momčilová